Ürün sepete eklenmiştir.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc quis nibh gravida, lacinia nulla nec, venenatis massa. Maecenas dictum et elit rutrum finibus.
 
Marka
Tümünü Göster
FİLTRELE
Fiyat Aralığı
Tümünü Göster
FİLTRELE
Filtrelemeyi Sıfırla
17 ürün bulundu.

Anakartlar ve İşlemci Uyumluluğu

Bir bilgisayarın tüm parçalarını üzerinde barındıran ve bu parçalar arasında iletişimi sağlayan birincil devre kartıdır.
Anakart üzerindeki parçaların birbirleriyle iletişim halinde olabilmeleri için harici işlemcisinin yanında bir de Anakart üzerinde bulunan dahili işlemciler vardır bu işlemcilere Chipset adı verilir. Chipsetlere bilgisayarın ikinci işlemcisi de denilir çünkü bilgisayarın performansında en az CPU'lar kadar etkilidir.
Anakart üreticileri Asus, MSI, Gigabyte birbirleriyle kıyasıya rekabet içindedir.

En İyi Anakart Modelleri ve Anakart Uyumlu Soketler

En iyi ve en yeni Anakart modellerini kontrol ettiğimizde Türkiye'nin önde gelen bilgisayar perakendecisi ITOPYA'da en yeni modeller en uygun fiyatlar ile bulunmaktadır. AMD tarafında AM3+ Soket Anakartların dışında AMD'nin en yeni işlemcileri ile uyumlumlu AMD X370 ve B350 chipsetli AM4 soket Anakartlar 390 ₺ ile 1459  ₺ arasında değişmekte. Yine Intel tarafında 7. Nesil işelmciler ile uyumlu Intel Z270, H270, B250 ve H110 chipsetli soket 1151 Anakartlar 200 ₺ ile 1425 ₺ arasında değişmektedir.

Aradığınız Anakart ürünleri en uygun fiyat ve taksit seçenekleri ile dilerseniz ITOPYA.COM online satış sitesi üzerinden sipariş geçebilirsiniz ya da ITOPYA Kadıköy mağazayı ziyaret edip uzman satış kadrosu ile bire bir görüşüp ürünleri deneyerek satın alabilirsiniz.