MARKA
FİYAT
 - 

5 ürün bulundu
Sayfa 1/1
5 ürün bulundu
Sayfa 1/1

Powerbank Nedir?

Kısacası şarj edilebilir cihazlarımız için kullanılan harici bir şarj etme aracıdır. Satın alması ve yanınızda taşımanız kolaydır. Bu yüzden fazla seyahat ediyorsanız ve her an bir priz bulma derdiyle uğraşmak istemiyorsanız sizi büyük rahatlatacaktır. 

Taşınabilir olması sayesinde her yerde telefonunuzu, akıllı saatinizi veya tabletinizi şarj etmenizi çok kolaylaştırır.

Powerbank Kullanım Amacı Nedir? 

Standart bir Powerbank ‘in temel amacı size her yerde ulaşabileceğiniz şarj imkanı sağlamaktır. Hareket halindeyken pil ile çalışan tüm elektronik cihazlarınızı bir şehir şebekesine gerek duymadan şarj etmenize yarar.

Powerbank^a Neden İhtiyaç Duymalıyım

İş, okul veya başka bir sebepten bütün gün hareket halindeyseniz, Çoğu zamanlarda telefon, tablet veya saatinizi şarj edecek zaman bulamıyorsanız. Bunun üstüme de elektronik cihazınızın şarjı günü kurtarmıyorsa bir powerbank işinizi görecektir. Powerbank sayesinde ekstra şarj imkanı sağlayacaktır. Ve bunu çantanızda veya cebinizdeyken yapabilirsiniz. Şarj olma esnasında da istediğiniz yere gidebilirsiniz. Standart bir şarj etme durumundaki gibi sabit durmanıza gerek kalmaz.

Powerbank Nasıl Kullanılır?

Standart bir powerbank üzerinde işlevine göre birçok güç çıkışı bulunur. Bunlar USB, Type C, Mikro USB gibi olabilir. Bunlardan size uygun olanı seçmelisiniz. Genelde USB çıkışlı çoğu telefonu destekler. Aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilirsiniz. Bu sizin powerbank kapasitesine göre şarj etme işlemini tekrarlamanızı azaltabilir. Sonuçta içindeki enerji bittikten sonra şarj edemez. Uygun çıkışı seçtin ve güç kablosu yardımıyla cihazınızı şarj edin. Powerbank üzerindeki led ışık veya ekranlar yardımıyla powerbank ‘in sahip olduğu güç seviyesini görebilirsiniz. Tekrar kullanım için Powerbank^inizin tam şarj olmasına dikkat edin.

Powerbank Nasıl Şarj Edilir?

Bir Powerbank standart bir elektronik cihazla aynı şekilde şarj edilmektedir. Sahip olduğunuz cihazlar için kullandıktan sonra Powerbank^inizin de güç seviyesi düşmektedir. Tekrar kullanım için powerbank ile gelen güç kablosu yardımıyla, masaüstü bilgisayarınızdan ya da şehir şebekesi üzerinde tekrar şarj edebilirsiniz.

Powerbank Türleri Nelerdir?

Powerbank türleri cihazın şekline boyutlarına göre değişir. Hatta bazı powerbank türleri cihazınızı şarj etmenizin yanı sıra ekstra başka fonksiyonlara da sahip olabilmektedir. Bunlar;


Blok Powerbank;

En yaygın kullanılan powerbank türüdür. İnce ve genelde dikdörtgen olarak üretilir. Güç seviyesine göre biraz hantal olabilir. Çanta ve sırt çantanızda kolaylıkla taşınabilir.


Kredi Kartı Powerbank;

Blok Powerbank ile kıyaslanırsa daha ince ve hafiflerdir. Bu tasarım taşınmasını kolaylaştırmaktadır. 


Kablosuz Powerbank;

Kablosuz powerbank türü genelde kablosuz şarjı destekleyen cihazlarda, kabloyla uğraşmak istemeyen insanlar için yapılmıştır.

Hem kablosuz hem de kablolu şarjı destekler fakat cihazınız kablosuz şarjı desteklemiyorsa standart bir powerbank daha mantıklı olur.


El feneri Powerbank;

Standart bir powerbank özelliklerinin yanında el feneri fonksiyonuyla beraber gelir. Genelde kamp için kullanılabilir. Ayriyeten elektrik kesintilerinde veya gece yürüyüşlerinde yardımı olacaktır.


Güneş Enerjili Powerbank;

Adından da anlaşıldığı gibi Powerbank^inizi güneş enerjisiyle şarj etmektesiniz. Bu şekilde hiçbir güç çıkışına gerek duymadan güneşin kendi enerjisiyle uzun süreli şarj imkânı elde etmektesiniz.


Yüksek kapasiteli Powerbank;

20.000 mAh veya daha yüksek güç sağlayan powerbank türüdür.

mAh ‘in Anlamı Nedir?

Piller için kullanılan bir ölçü birimidir. Miliamper saat anlamına gelmektedir. Bu değer arttıkça daha fazla güç ve pil ömrüne sahip olduğunu anlatır. mAh değeri bir powerbank ‘in şarj tutma kapasitesini ve kapasitesini bitirmeden bir cihazı ne kadar süre güç sağlayabileceğini gösterir.

Powerbank Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bir powerbank seçerken boyutuna, şekline ve en önemlisi güç kapasitesine dikkat etmelisinizdir.

İlk olarak işlevsellik için kapasiteminiz belirlememiz gerekir. Çünkü şekli ve boyutu bizim cihazımızın kullanım ömrünü arttırmamaktadır. Standart bir telefonda 3000 mAh^lik bir batarya bulunur. Tabi ki de bu değerler değişebilir. Siz telefonunuzu günde 3 kere şarj etmek isterseniz en az 10000 mAh^lik bir powerbank almanız gerekir. Tekrar şarj etme sayınız sizin kullanım şeklinize göre değişmektedir. Mesela günde 1 defadan fazla kullanmasanız bile powerbank içindeki enerjiyi başka cihazlarda da kullanabilirsiniz. Bluetooth kulaklık veya tablet gibi.

Boyutuna bakacak olursak mAh değeri artan powerbank^lerin boyutu da artmaktadır. Çünkü kapasitesi arttıkça depolayacağı enerji artar ve o enerjiyi depolayacak pillerin boyutu artar. Bu kısımda kapasite ve boyut arasında dengeyi iyi sağlamalısınız. 

Powerbank çanta veya sırt çantanızda taşıyacaksanız şeklin pek de bir önemi yok fakat hantal ve büyük tasarımlar cebinizde kolay bir şekilde taşımanıza engeldir.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ