MARKA
FİYAT
 - 
GPU MODEL
Tümünü Göster
İŞLEMCİ NESİL
İŞLEMCİ MODELİ
Tümünü Göster
GPU SERİ
İŞLETİM SİSTEMİ
SSD
RAM KAPASİTESİ
46 ürün bulundu
Sayfa 1/3
46 ürün bulundu
Sayfa 1/3

Gaming Bilgisayar (Oyun Bilgisayarı) Nedir?

Gaming bilgisayarlar (Oyun Bilgisayarı) yüksek performanslı bilgisayar olarak tasarlanmıştır. Oyunların yüksek grafiklerini ve seslerini düzgün şekilde oynatabilmek için gerekli olan bileşenlere sahiptir. Gaming bilgisayarların içinde güçlü işlemciler, hızlı ekran kartları, fazla bellek, hızlı depolama ve iyi soğutma sistemleri bulunur. Gaming bilgisayarlar diğer bilgisayarlardan daha pahalıdır ve sadece oyun amaçlı kullanımlar için optimize edilmiştir.

Gaming Bilgisayar Özellikleri

Günümüzde oyunlar sürekli olarak grafik ve özellik açısından gelişmektedir. Bu gelişme yaşanırken oyunların istediği sistem gereksinimleri de artmaktadır. Oyuncuların bu oyunları sorunsuz oynayabilmesi için gaming bilgisayar ortaya çıkmıştır. Gaming bilgisayarlar genel olarak ekran kartı ve işlemci gücü olarak gündelik bilgisayardan daha güçlüdür. En güncel işlemci ve ekran kartı modellerinin güçlerinden yararlanan bu bilgisayarlar sadece oyun için değil video editleme vb. işlemlerde de kullanılabilir.

Gaming Bilgisayar Fiyatları

Gaming bilgisayar fiyatları özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Gaming bilgisayar seçiminde öncelikle kullanım amacınızı belirlenmeniz ve hangi oyunları oynayacağınızı seçmeniz gereklidir. Örnek olarak en güncel yüksek grafiklere sahip oyunları oynamak istiyorsanız bütçenizi yükseltmeniz gerekebilir.

Gaming Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Gaming bilgisayar alırken öncelikle kullanım amacınızı belirlemeniz gereklidir. Örneğin en güncel oyunları 4k gibi yüksek çözünürlük ve ayarlarda oynamak istiyorsanız bütçenizi yükselterek üst segment bilgisayarlara göz atabilirsiniz. Ama gündelik oyuncuysanız rekabetçi oyunlar oynuyorsanız orta segment bir gaming bilgisayar işinizi görecektir. Bunların dışında aldığınız bilgisayarın güvenilir firmalardan satın aldığınıza dikkat etmeniz gereklidir. Uygun fiyatlı ve güvenilir alışveriş için ITOPYA.COM'u ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Gaming Bilgisayar Markaları

Popüler gaming bilgisayar markaları arasında Acer, Lenovo, MSI gibi markalar bulunur. Bu markalar yüksek performanslı gaming bilgisayar üretimini sağlamaktadır. Uygun fiyatlı ve geniş ürün yelpazesiyle Gaming bilgisayarını ITOPYA.COM'dan alabilirsin.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ