MARKA
Tümünü Göster
FİYAT
 - 
EKRAN BOYUT ARALIĞI
EKRAN TİPİ
PANEL
Tümünü Göster
MONİTÖR ÇÖZÜNÜRLÜK
Tümünü Göster
TAZELEME HIZI
Tümünü Göster
MONİTÖR RENK
HOPARLÖR
HDMI
Tümünü Göster
DİSPLAYPORT
Tümünü Göster
DVI
D-SUB
VESA ÖLÇÜ
Tümünü Göster

466 ürün bulundu
Sayfa 1/24
AGON 40" AG405UXC 144Hz 1ms HDMI DP FreeSync Premium GSync HDR400 USB-C 3.2 90W 21:9 WQHD IPS Gaming Monitör
GameBooster 23.8'' GB-2413FF 100Hz 1ms(MPRT) HDMI DP FreeSync GSync FHD IPS Gaming Monitör
BenQ 24.5" XL2546X 240Hz 1ms HDMI DP DyAc™ 2 FHD Fast TN Gaming Monitör
AOC 27" Q27G2S 165Hz 1ms HDMI DP HDR G-Sync QHD IPS Gaming Monitör
AOC 27" Q27G4X 180Hz 1ms(GtG) HDMI DP AdaptiveSync HDR 400 Pivot QHD Fast IPS Gaming Monitör
GIGABYTE 27" M27U 160Hz 1ms HDMI DP USB 3.2 Type-C KVM HDR600 UHD SS IPS Gaming Monitör
466 ürün bulundu
Sayfa 1/24

Monitör

Bilgisayarlarda monitör işlemci , ekran kartı gibi önemli bileşenlerden sonra gelen en önemli çevre birimi diyebiliriz. Son yıllarda gerek oyun dünyasındaki gelişmeler gerekse bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte monitörlere olan ilgi de bu oranda artış göstermiş durumda. Özellikle oyun deneyimini en üst düzeyde yaşamak isteyenlerin monitör anlamında da kaliteden ödün vermeden kendisine uygun ürün arayışı bulunmakta.

Gaming Monitör

Öte yandan profesyonel anlamda baktığımızda monitör grubu video, film, görsel ve animasyon alanında çalışanlar da meslekleri ile ilgili olduğundan alacakları monitörde dikkat ettikleri bir çok özellik bulunmakta. Günümüzde geçmiş yıllara göre baz aldığımızda oyunlarda en çok kullanılan ekran boyutu 1920x1080 olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dünyada en çok kullanılan ekran boyutu ise 24 inç diyebiliriz. Günümüzde monitör ailesi, büyük değişimler geçirerek geçmişteki bir çok monitör teknolojisini geride bırakarak büyük yenilikler yapıldı. Curved monitör dediğimiz kavisli monitör seçenekleri IPS,TN ,VA gibi panel güncellemeleri gibi bir çok yenilikler gelmiştir. TN paneller, hem yatay hem de özellikle dikey yönlerde önemli ölçüde renk ve kontrast kayması ile en zayıf görüş açılarına sahiptir. VA ve IPS panelleri, görüş açıları için önemli ölçüde daha iyidir ve IPS paneller genellikle en iyi genel deneyimi sunar. Bu örnek özellik karşılaştırması ile monitör panelleri arasındaki farklılıkları basitçe örneklemiş oluyoruz.

Monitör tercihi yaparken nelere dikkat etmeniz gerekir?

Üstteki yazılarda bahsettiğimiz üzere öncelikle hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekmekte. Bu bağlamda İtopya olarak biz oyuncu monitörü anlamında geniş yelpazeye sahibiz. Oyuncu monitörlerinde öne çıkan bir diğer özellik MS ve Hz değerleri kısaca bu özelliklerin ne olduğundan bahsedecek olursak ; Monitör tepkime süresi milisaniye ( MS) olarak ölçülür. 0-20ms arası çok iyi, 20-50ms ideal, 50-100ms arası yüksek, 100-300ms arası çile çektiğimiz aralık olarak örnek verilebilir. Bir Hertz, genel bir olayın saniyede bir kez tekrarlanmasını ifade eder. Monitörlerde Hertz, oynanan oyunun daha akıcı ve canlı bir performanslı olmasını sağlamakta . Bu özellik sadece oyun oynarken önemli değildir. Aynı zamanda film veya video izlerken, işleriniz ile uğraşırken dahi refresh rate denen yenileme oranı görüntü kalitesine doğrudan etki eder. Dünyada en çok tercih edilen monitör üreticilerinin modellerini bu sayfamızda sizler için listeledik. Ürünlerimizin tamamı resmi distribütör garantili olarak evinize kargolanmakta ayrıca dilerseniz İstanbul/Ankara mağazalarımızdan da teslim alma imkanına sahip olabilirsiniz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ