MARKA
ASUS
EVEREST
MSI
TENDA
TP-LINK
Tümünü Göster
UGREEN
ZYXEL
FİYAT
 - 
KABLOSUZ BAĞLANTI HIZI
1800Mbps
1300Mbps
867Mbps
600Mbps
400Mbps
Tümünü Göster
300Mbps
150Mbps
Yok
PPTP, L2TP
PPTP Pass Through
PPTP
IPSec
Harici dBi anten x 2
Harici dBi anten x 1
Dahili Anten
IEEE 802.11ax
IEEE 802.11n/g/b/ac
IEEE 802.11 a/n/ac
IEEE 802.11 ac
IEEE 802.11b/g/n
Tümünü Göster
IEEE 802.11g
IEEE 802.11b
Yok
USB 2.0 x 1
USB 3.0 x 1
ASUS MIO
PCI
PCI-E
USB
USB 3.0
867Mbps
10/100/1000 Mbps
100/1000/2500 Mbps
WEP
WPA2
WPA2-PSK
WPA3
WPA-PSK
Tümünü Göster
WPA2-PSK
WPA/WPA2
WPA/WPA2-Enterprise (802.1x)

33 ürün bulundu
Sayfa 1/2
ASUS USB-N10 NANO Kablosuz USB Adaptör
Stokta
MSI AX1800 WiFi USB Adaptör
İncele
33 ürün bulundu
Sayfa 1/2

Wireless Adaptör Nedir?

Wireless Adaptör, bir bilgisayar veya cihazın Wi-Fi sinyallerine bağlanması ve bu sinyalleri kullanmasını mümkün kılan bir donanımdır. Bilgisayarlar veya cihazlar, Wi-Fi bağlantısı kurmak için dahili veya harici bir wireless adaptöre ihtiyaç duyarlar. Notebooklar, Wi-Fi bağlantısını standart olarak sağlar, ancak masaüstü bilgisayarlar için henüz bu özellik standart değildir. Bu nedenle, masaüstü bilgisayarlar için harici bir wireless adaptör almak gerekmektedir. Wireless adaptörler, USB şeklinde taşınabilir veya direk anakarta bağlanabilir şekilde satılır.

Wireless Adaptör Nasıl Kullanılır?

Wireless adaptörü kullanabilmek için öncelikle bilgisayara bağlamanız gereklidir. Bunun için bilgisayarda yer alan USB portuna ya da anakarta takabilirsiniz. Sonrasında adaptörün üretici firmasının web sitesin de sunduğu sürücüleri bilgisayarınıza kurmanız gereklidir. Bu işlem tamamlandıktan sonra, bilgisayar veya cihaz bulunan Wi-Fi ağlarını tarar ve size görüntüler. Bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ağına tıklayarak parolayı girdikten sonra bağlantıyı tamamlayabilirsiniz. Bunların dışında bazı wireless adaptörleri bilgisayarınıza taktığınızda otomatik sürücüler kurulmaktadır. Sürücüleri bulamadığınızda ürünün kullanma kılavuzundan destek alabilirsiniz.

Wireless Adaptör Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Wireless adaptör satın alırken dikkat etmemiz gereken bir kaç madde bulunmaktadır. Bunlar bağlantı hızı, Wi-Fi standardı, fiziksel boyutları, sürücü desteği, fiyat ve üretici gibi maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler sırasıyla aşağıda yer almaktadır.

 

Bağlantı hızı: Adaptör satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli maddelerden biridir. Adaptörün desteklediği hızı belirler bu sayede internetinizi tam veriminde kullanmanıza olanak sağlar. En güncel Wi-Fi standardına uygun bir adaptör seçmeniz gereklidir.

 

Güncellik: Satın almış olduğunuz ürünün güncellemelerinin devam etmesi önemlidir. Bu güncellemeler ürünün hem ileriye dönük olarak performansını ve stabilitesini arttırır hem de daha güvenli olmasını sağlar.

 

Fiyat: Wireless adaptör satın alırken fiyatı da önemli bir etkendir. Eğer yüksek bir bütçeniz yok ise ürünün fiyat performans bir ürün olmasına dikkat edebilirsiniz.

 

Bu maddelerin dışında ürünün güvenilir bir markadan aldığınıza ve iyi bir müşteri hizmetleri olduğuna dikkat edebilirsiniz.

Wireless Adaptör Fiyatları

Wireless adaptör fiyatları marka, model ve özelliklere göre değişebilir. Basit bir wireless adaptör için düşük bir fiyattan, yüksek özellikli bir adaptör için yüksek bir fiyata kadar değişebilir. Farklı adaptörlerin fiyatları ve özelliklerini karşılaştırarak en uygun seçeneği bulmanız tavsiye edilir.  Uygun ve geniş Wireless adaptör yelpazesiyle Wireless Adaptörünü ITOPYA.COM'dan alabilirsin.

Devamını Oku
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ