MARKA
Tümünü Göster
FİYAT
 - 
BAĞLANTI ARAYÜZ
Tümünü Göster
LENS TİPİ
FOTO ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
Tümünü Göster
VİDEO ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
MİKROFON
HOPARLÖR
36 ürün bulundu
Sayfa 1/2
Elgato Facecam Pro True 4K Ultra HD Webcam
Elgato Facecam MK.2 Full HD 1080p60 Webcam
Logitech Brio 300 Rose Full HD Webcam
Logitech Brio 300 Beyaz Full HD Webcam
A4 Tech PK-910H 1080p Full HD Webcam
Logitech C920E 1080P Webcam
Razer Kiyo Pro 1080p 60 FPS Webcam
ASUS ROG EYE S FHD 5Mp 60FPS Webcam
ELGATO Facecam Full HD Camera
ASUS C3 1080p 30 FPS Webcam
Logitech C930E Webcam
Logitech C925E Webcam
Logitech C505e HD Business Webcam
36 ürün bulundu
Sayfa 1/2

Webcam Kamera Nedir?

Kamera bilgisayar ürünlerinin icadından itibaren karşı taraf veya online ortamda iletişim kurulması ile birlikte sadece bilgisayarı oluşturan parçaların haricinde bir çok çevre biriminin de gelişmesine olanak sağladı. Webcam adını ise 90lı yıllarda tamamen farklı amaç için icat edildi diyebiliriz. Cambridge Üniversitesi Cambridge Üniversitesinde bir bilgisayar bölümündeki insanların kahve makinesinin boş mu dolu mu olduğunu uzaktan kontrol etmek için yazdıkları kodlar ile uzaktan görüntü almayı hedeflemişlerdir. Standart bir kamera internete bağlandığından ötürü Webcam olarak adlandırılmıştır.

 

Çalışma mantığı olarak fotoğraf makineleri ve video kaydedicilere benzerlik gösterir. Işık basit bir optik düzenekten geçtikten sonra CCD ya da CMOS ışık algılayıcı üzerine düşürülür. Cihaz içerisinde ya da bilgisayarda gerekli formatlarda işlenen görüntü program ara yüzü ile kullanıcıya ulaşır.

Kamera Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Web kameralar birçok anlamda günümüzde kullanılmakta. Gerek kurumsal şirketlerde gerekse uzaktan çalışan insanların toplantıları gibi amaçlar ile kullanılmakta. Ayrıca günümüz gaming sektöründe canlı yayın platformlarında yayın yapanlar için en önemli ekipmanlardan birisidir. Günümüzde geçmişte üretilen kameralardan çok daha gelişmiş ürünler piyasaya çıkmıştır. İnternetin yaygınlaşması ve uzaktan uzağa iletişimin yaygınlaşması ile birlikte kameralar görüntü kalitesi anlamında büyük bir öneme sahip olmuştur.

 

Kamera seçiminizi kullanacağınız ortam ve amaç doğrultusunda belirlemeniz tavsiyemizdir. Yüksek çözünürlüklü ürünler bütçenizi aşabilir. 

Full Hd Nedir?

Kamera ürünlerinde sıkça gördüğünüz ve en önemli özelliği olarak nitelendirebileceğimiz HD görüntü aktarımı yaptığını belirmektedir. Full HD görüntü biçimlerinin bir kategorisi için kullanılan bir isimdir. Full HD tanımı ise temelde yaygın olarak 1920x1080 çözünürlükte yayın yapan veya görüntü veren monitörler için kullanılmakta. Fakat 1920x1200, 2560x1600 gibi çözünürlükler de çok kullanılmamakta olup Full Hd tanımına uygundur.

FPS Nedir?

Kamera ürünlerinin açıklamalarında gördüğümüz FPS değeri basitçe anlatmak gerekirse çekim yakalama hızını belirmekte. Çerçeve hızı, çerçeve frekansı olarak da adlandırılabilir ve hertz cinsinden ifade edilebilir. Kameranın FPS hızı ne kadar yüksek ise size o kadar kaliteli bir yayın ve çekim imkanı sunmaktadır.

Webcam Mikrofonu?

Web kameralarda görüntü merceği dışında dahili mikrofon da bulunmaktadır. Bu sayede ekstra mikrofon kullanmadan görüntü ve sesi iletmektedir. Fakat Gaming Stream işi ile ilgilenen kişiler mutlaka sesi profesyonel mikrofonlar ile yapmaktadır. Çünkü kayıpsız ve daha düzgün bir ses ile kullanıcılarına hitap etmek istemektedirler.

Kameraların Kullanıldığı Platformlar

Kameralar birçok platformda uyumlu olarak gelmektedir. Microsoft Teams ve Zoom®sertifikalıdır ve BlueJeans, Cisco Webex®, Fuze, Google Meet™, GoToMeeting™, Lifesize Cloud, Pexip, RingCentral Video ve Vidyo gibi popüler uygulamalar ile uyumludur. Ayrıca gaming sektöründe yayın yapacaklar için Twitch, YouTube, Facebook, Dlive, gibi canlı yayın yapılan platformlarda da çalışmaktadır.

Çalışma Sistemi

Üretilen kameraların hepsi tak-çalıştır özelliğine sahiptir. Bilgisayarınız USB bağlantısı üzerinden direkt tanımaktadır. Windows 10-11 işletim sisteminde ekstra olarak bir program yüklemenize gerek kalmamaktadır.

Canlı yayın özelleştirme

Kamera ürünlerinde üreticiler satın alınan ürünler harici programlar vasıtası ile özelleştirme seçenekleri sunmaktadır. Bunlar yayın esnasında logo kullanımı, arka planı değiştirme gibi bilinen temel özellikler olabiliyor.

Kamera Yerleşimi 

Kameranızda bulunan klips ile dilerseniz ekranınıza veya farklı aparatlara takma imkanına sahip olabilirsiniz.

En Çok Satılan Kamera Markaları

Dünyaca ünlü birçok markayı bu sayfamızda görebilirsiniz.  Razer, Logitech, Elgato, Asus gibi marka seçenekleri mevcut durumdadır.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ