MARKA
FİYAT
 - 
BAĞLANTI ARAYÜZ
Tümünü Göster
Tümünü Göster
Tümünü Göster
Tümünü Göster
101 ürün bulundu
Sayfa 1/6
Kingston 256GB DataTraveler Exodia M USB3.2 Flash Bellek
SanDisk 64GB iXpand Flash Go Lightning Flash Bellek
Kingston 512GB DataTraveler Max 1000MB/900MB USB 3.2 Gen 2 USB Bellek
Kingston 128 GB DTXM/128GB DataTraveler Exodia USB 3.2 USB Bellek
SanDisk 32GB Ultra Dual Drive Go Type-C USB Bellek
Kingston 64GB DTXM/64GB DataTraveler Exodia M USB 3.2 USB Bellek
Kingston 256GB DataTraveler Max 1000MB/900MB USB 3.2 Gen 2 USB Bellek
SanDisk 256GB SDCZ48-256G-U46 ULTRA USB 3.0 USB Bellek
101 ürün bulundu
Sayfa 1/6

USB Bellek Nedir?

USB bellekler portatif küçük boyutlu bir depolama cihazıdır. Bilgisayar ve diğer elektronik cihazlar arasında veri taşınmasına olanak sağlar. Örnek olarak fotoğrafları, videoları, müzikleri veya belgeleri USB bellekte depolayarak, başka bir bilgisayarda açıp görüntüleyebilirsiniz. USB belleklerin kapasiteleri geniş bir aralıkta olabilir, tercih edilen kapasiteye göre değişebilir. Ayrıca, USB bellekler flash bellek yapısına sahip olduğu için hızlı okuma ve yazma hızlarına sahiptir. USB bellekler genel olarak USB bağlantı arayüzüne sahip çoğu cihaza uyumludur.

USB Bellek Çeşitleri Nedir?

USB Bellekler, diğer depolama birimlerindeki gibi spesifik bir bağlantı çeşidine gereksinim duymaz. USB portu olan tüm yerlerde bu aygıtı kullanabiliriz. USB Bellekleri daha çok boyutlarına, hızlarına ve bağlantı çeşidine göre kategorize etmek daha mantıklıdır.

USB Bellek Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle her üründe olduğu gibi bu kısımda da kullanım amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. 

Örnek vermek gerekirse depolama, arşivleme veya veri taşıma gibi durumlarda kullanabilirsiniz. Bu farklı durumlarda alacağınız USB Belleklerin modeli, boyutu ve bağlantı çeşidi değişiklik göstermektedir. Elbette bu özelliklerle beraber de fiyat da değişmektedir. Tüm USB Bellek modellerine uygun fiyatlar ile ulaşabilmek için ITOPYA.COM'u ziyaret edebilirsiniz.

USB belleklere çok fazla veri depolayan biriyseniz USB 3.1 ve 3.0 tarzı güncel port standartlarına sahip bir bellek almanız daha mantıklı olacaktır. Bu portun özelliği veri aktarım hızını eski portlara nazaran daha hızlı iletmektedir. Elbette verileri aktarmak bir taraf bu verileri de depolamak için fazlaca yerimiz olmalı. Bu yüzden 1 GB ile 2TB arasında geniş bir depolama alanı sunan birçok seçenek var. Arşivleme için 1 GB depolama alanının yetmeyeceği gibi sadece az bir miktar veri için de 100 GB USB almak çok mantıklı değil

USB Bellek Fiyatları

 USB bellek fiyatları, kapasite, hız, marka ve diğer özellikler gibi faktörlere göre değişebilir. Genel olarak, daha yüksek kapasiteli ve daha hızlı USB bellekler daha pahalı olabilir. Markalı ve tanınmış üreticilerin ürünleri genellikle daha pahalıdır ancak daha güvenilir olabilir.

USB Bellek Nasıl Kullanılır?

USB Bellek kullanım bakımından çok kolay bir cihazdır. İlk önce bilgisayarınızda USB portu bulunması gerekmektedir. Bilgisayar kasasının ön kısmında ve arka kısmında bulabilirsiniz. Size en uygun Portu seçtikten sonra USB Flash sürücünüzü ağızı doğru olacak şekilde takın. Bilgisayarınız USB Belleği otomatik olarak algılayıp size bir bildirim yoluyla belirtecektir. Bundan sonrasında USB Bellek penceresine sürüklediğiniz verileri sürücünüze depolamış oluyorsunuz. İşlem bittikten sonra nereye giderseniz verilerinizi de yanınızda taşıyabilirsiniz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ