MARKA
FİYAT
 - 
VERSİYON
3 ürün bulundu
Sayfa 1/1
Microsoft Windows 11 Home Advanced Single Language 64Bit Türkçe Oem (Elektronik Lisans)
Microsoft Windows 11 Home Advanced Single Language 64Bit Türkçe Oem (Elektronik Lisans) Ürün tekli satılamaz! Anakart ve bir depolama ürünüyle birlikte satın alınması gerekmektedir.
3 ürün bulundu
Sayfa 1/1

İşletim Sistemi Nedir?

İşletim sistemi, bir bilgisayarın donanım ve yazılımını yöneten ve kontrol eden yazılımdır. İşletim sistemi, bilgisayarın çalışmasını düzenler ve bilgisayara yüklenen diğer yazılımların çalışmasını sağlar. İşletim sistemi ayrıca, bilgisayarın belleğini yönetir, dosyaları saklar ve kullanıcıların bilgisayara erişimini kontrol eder. Örneğin, Windows, MacOS ve Linux gibi popüler işletim sistemleri vardır. 

İşletim Sistemi Gerekli midir ?

İşletim sistemi bir bilgisayar olmazsa olmaz şeyler arasında yer almaktadır. Çünkü işletim sistemi olmadan bilgisayarınızı açtığınızda sadece bios menüsüne girebilirsiniz. Bilgisayarda herhangi bir aktivite yapmanız için işletim sistemi kurmanız gereklidir.

Popüler İşletim Sistemleri Nelerdir ?

Popüler işletim sistemleri arasında günümüzde en popüleri Windows'tur. Bunun dışında MacOs, Linux gibi işletim sistemleri de popülerdir.

Windows İşletim Sistemi

Windows, Microsoft tarafından geliştirilen bir işletim sistemidir. Bilgisayarınızın işletim sistemi olarak Windows kullanıyorsanız, bilgisayarınızın donanım ve yazılımını yöneten ve kontrol eden bir yazılım olarak Windows çalışır. Windows, bilgisayarınızın çalışmasını düzenler ve bilgisayara yüklenen diğer yazılımların çalışmasını sağlar. Windows ayrıca, bilgisayarın belleğini yönetir, dosyaları saklar ve kullanıcıların bilgisayara erişimini kontrol eder. Windows, masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi çeşitli cihazlar için kullanılır.

İşletim Sistemi Fiyatları

İşletim sistemi fiyatları genellikle sürümü ve sunduğu özelliklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Örnek olarak Windows 11 Home sürümü Windows 11 Pro sürümüne kıyasla daha ucuzdur. Bunun dışında ücretsiz işletim sistemleri de mevcuttur. Günümüzde en popüler işletim sistemi olan Windows'un ürünlerine ITOPYA.COM'dan ulaşabilirsiniz.

İşletim Sistemi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

İşletim sistemi kullanırken güncel olmasına ve orijinal sürüm olduğuna emin olmanız gereklidir. Güncel olmayan işletim sistemlerinde güvenlik açıkları yada performans sorunları olabilmektedir. Orijinal olmayan işletim sistemlerinde en büyük sorun virüstür çünkü işletim sistemi güncelleme alamayacağı için güvenlik açıklarına sebep olabilir.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ