MARKA
Tümünü Göster
FİYAT
 - 
MALZEME
Tümünü Göster
Tümünü Göster

65 ürün bulundu
Sayfa 1/4
CORSAIR T1 RACE Siyah Oyuncu Koltuğu
Rampage KL-R88 3D Ayarlı Kırmızı/Siyah Gaming Koltuk
65 ürün bulundu
Sayfa 1/4

Oyuncu Koltuğu Nedir?

Oyuncu koltuğu günümüzde uzun saatler bilgisayar başında vakit geçiren kişiler için önemli bir aksesuar olarak nitelendirebiliriz. Oyuncu koltukları son yıllarda büyük talep gören bir üründür. Oyuncu koltuğu , oyuncuların rahatı için tasarlanmış bir koltuk türüdür. Ergonomik olarak tasarlanmasından ötürü normal koltuklara göre daha konforludur.

Oyuncu koltukları ilk çıkışı 2006’lı yıllara dayanıyor. DXRacer isimli ünlü spor araba koltuğu üreticisi ilk olarak oyunculara özel koltuk üretimi yapmıştır. 2008 yılında daha fazla firma oyuncu koltuğu üretmeye başlamıştır.

Oyuncu Koltuğu Özellikleri?

Oyuncu koltuklarının normal bilgisayar veya ofis koltuklarından ayıran özellikleri bulunmaktadır. Oyuncu koltuklarında özellikle kullanılan malzeme ve işçilik normal bilgisayar sandalyelerine göre daha farklıdır. Oyuncu koltuklarında sadece ergonomik açıdan daha iyi bir pozisyon olmasından ziyade deri havalandırmalı kumaş çeşidi ile farklılık göstermektedir. Sırtın üst kısmını ve omuzları desteklemek için tasarlanmış yüksek arkalıklara sahip olmaları bakımından çoğu ofis koltuğundan farklıdırlar. Oyuncu koltuklarında kullanılan iç yapı malzemesi süngerdir. Kullanılan yüksek yoğunluklu sünger sayesinde uzun saatler bilgisayar başında rahatsızlık duymadan vakit geçirebilirsiniz.

Özelleştirme seçeneği fazladır: kolçaklar, sırt, bel desteği ve koltuk başlığı konfor ve verimlilik için ayarlanabilir. Bu anlamda oyuncu koltuklarını tercih etmek uzun vadede daha verimli olmaktadır. 
Kolçak boyları veya yönleri istediğiniz açıda ayarlanabilmektedir. Oyuncu koltukları ortalama 100 ile 150 kg arasında taşıma kapasitesine sahiptir. Ayrıca 180 derece yatma özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler marka ve modellerde farklılıklar gösterebilir.

Dünyada oyuncu koltuğu üretimi yapan bir çok marka bulunmaktadır. İhtiyacınıza ve bütçenize göre modeller mevcuttur. Ancak oyuncu koltuğu ürünlerinde modeller arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklara örnek vermek gerekir ise ;  kumaş farklılıkları, RGB led aydınlatma, oturma genişliği gibi temel fonksiyonlar arasında değişkenlikler göstermektedir.

Ayrıca belirli modellerde baş ve bel destek yastığı bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak sökülüp takılabilmektedir.

Oyuncu Koltuğu Fiyatları

Üstte bahsettiğimiz gibi oyuncu koltuklarında fiyatı belirleyen faktörler koltuğun özelliklerine ve ölçülerine göre değişmektedir. ITOPYA.COM’da bir çok markanın çeşitli modellerini görebilirsiniz. Asus, Corsair, MSI, Thermaltake, Rampage, Razer gibi bir çok markanın ürünleri mevcuttur.

En Çok satılan Oyuncu Koltukları

Ülkemizde yerel markalardan ziyade tüm dünyada en çok tercih edilen koltuk modelleri ;

  • Razer Enki
  • Vertagear SL5800
  • DXRacer Air Series
  • Corsair TC200

Oyuncu Koltuğu  Seçimi Nasıl Yapılır?

PC oyununda birkaç saat geçirmeyi hedefliyorsanız, oyuncu koltuğunun görünümünü ve işlevselliğini iyileştiren birçok farklı özellikle birlikte gelen rahat, ergonomik bir seçenektir. Ancak, kanatlı sırtlar,  ve renkli bir görünümün veya tasarımlar ürünün estetik çekiciliğini artırmaya yöneliktir ve sandalyenin işlevine katkıda bulunmaz.

Bunun anlamı, yeni bir oyun koltuğu seçerken, önce bel desteği veya ayarlanabilir kolçaklar gibi daha önemli özelliklere bakmanız gerektiğidir.

En Uygun Fiyatlar ITOPYA.COM^da

Oyuncu koltuğu seçimizi yaptıysanız sizler için en uygun fiyatı ITOPYA.COM^da oluşturduk. Türkiye’nin en kapsamlı bilgisayar mağazasından ürünleri alabilirsiniz. Dilerseniz İstanbul / Ankara mağazalarımızdan stok bilgisi alarak teslim alabilirsiniz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ