MARKA
Tümünü Göster
FİYAT
 - 
BAĞLANTI TİPİ
Tümünü Göster
Tümünü Göster

329 ürün bulundu
Sayfa 1/17
329 ürün bulundu
Sayfa 1/17

Mouse

Mouse bir diğer adı ile Fare bilgisayar kullanımında konforu belirleyen çevre diyebiliriz. Gerek ofis kullanımlarında gerekse oyuncular mouse konusunda oldukça dikkatli seçimler yapmalıdır. Mouse ürünleri günümüzde bir çok yenilik gelmiştir bununla ilgili olarak bu yazımızı okumanızı mouse tercih ederken size yardımcı olmasını umuyoruz.

Mouse Modelleri

Mouse ürünlerini oyuncu ve standart mouse modelleri olarak ikiye ayırabiliriz. Teknik bilgi verebilmek adına mouselar temelde en az 3 tuşlu olarak karşımıza çıkıyor sağ sol klik tuşu ve orta tekerlek tuşundan oluşuyor. Mouse donanımlarında fiziksel olarak bunların haricinde fiyatını ve özelliklerini belirleyen faktörler arasında optik sensör çeşidi diyebiliriz birçok farklı sensör çeşidi bulunmaktadır. Bazı markalar kendi sensörlerini kullanırken bazıları ortak üretilen sensör çeşitlerini kullanmaktadır.  Logitech markasının kendisi tarafından üretilen Hero ismindeki optik sensörü veya SteelSeries markasının ürettiği TrueMove sensörü gibi firmaların kendisine özel olarak ürettiği sensör çeşitleri bulunmaktadır. Bunların haricinde PixArt’ın ürettiği PMW serisi sensör ürünleri birçok marka tarafından da kullanılmaktadır. Mouseler minimum 3 tuş maksimum 10 tuş kapasitesine kadar 

Gaming Mouse

Gaming sektörü mouse ürünlerinde de kendisine özel olarak üretilen modelleri mevcuttur. Uzun süre oyun oynamayı sevenlere özel ürünler veya direkt belirli oyunlara özel olarak ayar ve yazılım yapılmış ürünler bulunmaktadır. Gaming Mouse ürünlerinde ayrıca RGB aydınlatma gibi bir çok temel özellikler bulunmaktadır. Bu amaçla üretilen ürünler genellikle kablolu olarak üretilmektedir. Logitech gibi birkaç firma hariç kablosuz oyuncu mouse’ üreten fazla bulunmamaktadır.

Ürün Özelliklerinde Belirtilen DPI Nedir?

Genel olarak standart bir bilgisayar kullanıcısı iseniz DPI konusunu bilmemeniz veya ismini ilk defa duymanız normal. DPI farenizin ne kadar hassas olduğunu ölçen bir değerdir. Mouse DPI değeri ne kadar yüksekse mouse o kadar hassastır. Birçok mouse’da DPI ayarını üzerinde bulunan (genellikle tekerlek üstünde) buton yardımı ile bilgisayar kullanımız esnasında mouse’nin imleç hızını hızlı bir şekilde ayarlama yapabiliyorsunuz. Ayrıca üreticisinin sizlere sağlamış olduğu program üzerinden de DPI ayarı yapabiliyorsunuz. 

Kablosuz Mouse

Kablosuz ürünler mouse ürünlerinde de mevcut. Masa üstünde kablo karmaşasını istemeyen veya taşıma konusunda daha rahat olmak isteyen kullanıcılar kablosuz mouse’da tercih etmektedir. Ancak Kablosuz mouse’da dahili veya harici bir pil ile çalıştığından dolayı belirli dönemlerde şarj etmek gerekmektedir. Genellikle kutu içerisinden çıkan usb dongle ile otomatik bağlantı kurmaktadır. Bilgisayarınızın arkasına veya önünde bulunan usb bağlantı yerlerine takabilirsiniz.

Mouse Fiyatları 

Mouse fiyatları ürünlerin kullanım amacına ve marka bazlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kablolu modeller kablosuzlara göre biraz daha uygun fiyata satılmaktadır. Kablosuz modeller gerek geliştirme maliyetleri gerekse firmaların ürünlere harcadığı rakamlardan ötürü fiyat farkı bulunmaktadır. ITOPYA mouse kategorisinde ürünleri detaylı olarak inceleyebilir bütçenize uygun ürünleri bulabilirsiniz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ