MARKA
FİYAT
 - 
VA DEĞERİ
Tümünü Göster
Tümünü Göster
Tümünü Göster
16 ürün bulundu
Sayfa 1/1
16 ürün bulundu
Sayfa 1/1

UPS / Kesintisiz Güç Kaynağı Nedir?

UPS kelime olarak kesintisiz güç kaynağı olarak kısaltımaktadır. Elektrik kesintilerinde veya dalgalanmalarda kullanılmaktadır. Elektrik kesintisi sırasında bilgisayarlara ve diğer görev açısından kritik bileşenlere sürekli akım sağlayan ve bu bileşenlerin veri kaybı olmadan birkaç dakika içinde kapatılmasına izin veren bir pil sistemi olarakda tanımlayabiliriz. Elektrik kesintisi anında donanımlarınızın zarar görmesini engelleyip, çalışmalarınızı güvenle kaydedebilmeniz için yeterli zamanı size kazandırır

Kimler Nerelerde Kullanılır?

Kesintisiz güç kaynağı birçok alanda kullanılabilir şöyle ki çalıştırmak istediğiniz cihazınızın elektrik ihtiyacına göre bir ürün almanız gerekmekte.  

UPS seçimi Nasıl Yapılır?

UPS^ler hatda enerji olsun ya da olmasın yük sürekli olarak evirici üzerinden depolanır. Gelen hatda enerji olduğu sürece hem aküler şarj edilir, hem de şebeke ile aynı frekansta çalışan evirici yardımıyla yük beslenir. Şebekede kesinti olması durumunda aküden aldığı enerjiyi cihazlara aktarır. Maksimum güç, ne kadar güce sahip cihazları besleyebileceğinizi gösterir. Pil kapasitesi ise bir kesinti sırasında bağlı cihazların ne kadar süreyle çalıştırabileceğini belirtmektedir. 

 

Kesintisiz güç kaynakları üç farklı özelliğe sahiptir: Bunlar;

 

Off – Line UPS. İş istasyonlarını, terminalleri veya 1 kVA^nın altındaki ekipmanları korumak için kullanılmaktadır.

 

On-line UPS sürekli olarak kesintisiz güç kaynağından besleyen, şebeke gerilimi varsa şebekeden akülerini şarj eden türdür.

 

Line Interactive UPS modelleri şebeke gerilimi varsa ve belli sınırlar içindeyse bu gerilimi regüle ederek çıkışına verir.Ev kullanıcılarının en çok tercih ettiği UPS şeklidir.

 

Olarak sıralanmaktadır.

Kesintisiz Güç kaynağı Özellikleri Nelerdir?

Seçeceğiniz ürünün teknik özelliklerine giriş ve çıkış voltlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca kapasitesi akü sayısı ve portlarına bakılmalıdır. Bilgisayar ve çevre birimleri için kullanılacak ise UPS bağlantı yapılacak cihazlara göre değişkenlik göstermektedir. 

UPS Markaları 

UPS üretimi yapan markalar arasında Makelsan, Powerup, Power Boost gibi markalar mevcuttur. Detaylı ürünleri bu sayfamızda görebilirsiniz.

UPS Fiyatları

İhtiyacınız olan ürünün özelliklerine göre fiyatlandırması değişmektedir. 

UPS Boyutları

İçerisinde barındırdığı Akü sayısına göre boyutları değişmektedir. Mini ATX bilgisayar kasası boyutlarındadır.

Soğuk başlatma Nedir?

Ups ürünlerinin açıklamalarında sıkça gördüğümüz bu özellik Soğuk başlatma, bir UPS^i giriş gücü olmadan başlatmanıza olanak sağlar . Bu, Ups^in kötü giriş gücü nedeniyle açılıp açılmadığını test etmeniz gerektiğinde veya bir elektrik kesintisi/arızası sırasında çalışması için ups^yi açmanız gerektiğinde kullanışlıdır.

UPS Portları

Ups ürünlerinde markaların modellerine göre değişkenlik gösteren çıkışlar ve girişler bulunmaktadır. Bazı modellerde USB portu veya Rj45 gibi çıkışlar olabiliyor. Bu tamamen sizin bağlamak istediğiniz cihazlara göre değişkenlik göstermekte. Temelde Ups’lerde power güç girişi veya çıkışı priz çıkışları mevcuttur.

Kesintisiz Güç Kaynağı Nasıl Kontrol Edilir?

Bir çok ups üzerinde bulunan tuşlar ve uyarı ışıkları ile kontrol edilmektedir. Bazı markaların modellerinde Led ekran vasıtası ile anlık ne kadar güç çıkışı ve girişi olduğunu gösteren bilgi ekranı mevcuttur. 

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ