MARKA
Tümünü Göster
FİYAT
 - 
KULLANIM ALANI
54 ürün bulundu
Sayfa 1/3
Steelseries Alias Mikrofon Boom Kolu
Fifine KSH2 Studio Ses Kayıt Paketi
Fifine KSH2 Studio Ses Kayıt Paketi Görselde ki Tripod Pakete Dahil Değildir.
Fifine U1 Metal Pop Filtre
54 ürün bulundu
Sayfa 1/3

Mikrofon Nedir?

Mikrofon ses dalgalarına göre sinyal gerilimi veren ve sesi dijital ortama aktaran hoparlörü tamamlayan bir üründür. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günümüzde bir çok alanda farklı özelliklere sahip modellerde kullanılmaktadır. Profesyonel olarak yayın yapan veya ses kaydeden kişilerin en çok dikkat ettiği ürünler arasında diyebiliriz. 

Oyuncular İçin Mikrofon 

Masaüstü sabit mikrofon kullanımı canlı yayın platformu yapan kişiler tarafından oldukça sık kullanılmaktadır. Çevrimiçi yayın platformlarında kullanıcıları ile etkileşime girmenin çok önemli olduğu bu sektörde kayıpsız ve düzgün bir ses kalitesi her yayıncının dikkat ettiği bir konudur. 

Mikrofon Özellikleri

Mikronlar bilgisayar üzerinden USB bağlantısı , jack portu üzerinden çalışmaktadır. Bilgisayar haricinde üreticinin sizlere sunduğu platformlarda da çalışabilmektedir playstation Xbox gibi. Dört farklı mikrofon çeşidi vardır. 

Bunlar 4 tip mikrofon vardır: Dinamik Mikrofonlar ,Büyük Diyafram Kondansatörlü Mikrofonlar ,Küçük Diyafram Kondansatörlü Mikrofonlar ,Şerit Mikrofonlar Dinamik Mikrofonlar, mikrofon dünyasının en çok kullanılan ürünleridir. 

Uygun fiyatlı olması ve farklı bir çok marka ürünü olması cazip hale getirmektedir. Büyük diyaframlı kapasitif mikrofonlar, stüdyo kayıt mikrofonlarını düşündüğünüzde muhtemelen akla gelen ilk şeydir. Birçok profesyonel kayıt stüdyosunda gördüğünüz büyük, şık ve ciddi görünümlü mikrofonlardır. Küçük Diyaframlı Kondansatörler genelde enstrümanlara takılı olan mikrofonlardır.

Canlı Yayın Mikrofonu Seçimi 

Canlı yayın, podcast yapan kişiler mikrofon seçiminde dikkat etmektedirler. Akış kalitesi, yalnızca yüksek kaliteli bir görüntü daha fazlasıdır. Profesyonel yayınlar söz konusu olduğunda ses de büyük bir rol oynar. Birçok izleyici, akışları izlemek yerine dinlemeyi tercih eder.

Frekans Yanıtı

Frekans yanıtı, mikrofonunuzun alabileceği ses frekansı aralığıdır. En düşük frekanslardan en yükseğe doğru hertz (Hz) ve kilohertz (kHz) cinsinden ölçülür. Tipik olarak, frekans yanıtı için altın standart 20 Hz ila 20.000 Hz arasındadır.

Mikrofon Kapsama Alanı?

Ses dalgalarının yönüne olan doğal hassasiyettir. Basitçe söylemek gerekirse, kutupsal bir model, bir mikrofonun sesinizi farklı açılardan alma yeteneğidir. Satın alacağınız mikrofonun ses alıcılarının yönüne bakmanızı tavsiye ederiz.

Gürültü Engellemesi 

İyi bir mikrofon gürültü engelleyici olan ve arka plandan gelen sesleri ayırt edip temiz sesi karşıya verebilendir. Bu anlamda mikrofon seçiminde gürültülü bir ortamda yayın yapılacak ise gürültü engelleme özelliğinin iyi olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Bağlantı Çeşidi

En yaygın iki mikrofon bağlantı yöntemi XLR ve USB'dir ve bazı önemli farklılıkları vardır. İlk olarak, bir XLR mikrofonunu doğrudan bilgisayarınıza bağlayamazsınız. XLR mikrofon takmak için bir mikser veya ses arabirimi satın almanız gerekir. Ancak XLR mikrofonlar piyasadaki en pahalı mikrofonlardır. Bu nedenle başlangıç aşamasında bir çok yayıncı USB özellikli mikrofon tercih etmektedir.

En çok Tercih Edilen Mikrofon Markaları

ITOPYA.COM’da bir çok markanın mikrofonu bulunmaktadır. HyperX, Razer, Elgato, MSI ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Mikrofonlar Bilgisayarda Nasıl Çalışıyor?

USB veya Jack bağlantılı bir çok mikrofonu bilgisayarınız otomatik olarak tanımaktadır. Üreticilerin ürünlere özel uygulamaları ile de özel ses ayarı veya RGB fonksiyonlarını kullanabilirsiniz. Windows işletim sistemine sahip bilgisayar tak-çalıştır özelliğine sahiptir.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ