MARKA
Tümünü Göster
FİYAT
 - 
DİSK BOYUTU
Tümünü Göster
Tümünü Göster

103 ürün bulundu
Sayfa 1/6
103 ürün bulundu
Sayfa 1/6

Taşınabilir Disk nedir?

Taşınabilir diskler bilgisayarınızdaki verileri yedeklemek ve taşınabilir depolama hizmeti sunmak için tasarlanmış ve USB portları ile bilgisayarınıza dışardan bağlanan bir aygıttır.

Taşınabilir Disk ve Dahili Disk arasındaki fark nedir?

Aslında bu iki donanım arasındaki asıl fark iki donanımında da kullanım şeklinde yatıyor. Taşınabilir diskler genelde anında veri depolamak için yükseltmeye ve depolama alanı açmaya gerek kalmadan kullanılmak için tasarlanmıştır. Genelde resim, video, belge gibi veriler için kullanılır ve istendiği takdirde sizle beraber her yere götürebilirsiniz. 


Dahili disk ise bilgisayarın işletim sisteminin çalışması için zorunlu alana sahip olması gerekir ve önemli yazılımlar bu sürücüye önceden yüklenir. Bilgisayardaki bir veriyi taşıyabilmek için tüm kasayı taşımaktansa taşınabilir diske yedekleyip taşımak daha mantıklıdır.

Neden Taşınabilir Bir Diske İhtiyaç Duyarız?

-Veri yedeklemeye olanak sağlar. Önemli verilerinizi sakladığınız bilgisayarınızda bir arıza çıkması halinde veri kaybı olma olasılığı artacaktır. Bunun önüne geçebilmenin en iyi çözüm bir taşınabilir disk yardımı ile verilerinizi olası kayıplardan korumaktır.


-Verilerinizin kullanılmasının önüne geçebilirsiniz. Birçok insan bulut sistemlerini kullanırken bir şeyi gözden kaçırıyorlar. Buluta kaydettiğiniz verileriniz o hizmeti kullanırken kabul ettiğiniz sözleşme uyarınca istenilen amaçla kullanılabileceğini de kabul etmiş olursunuz. Tabi ki verileriniz üstünde hak talep edemezler ama kullanma konusunda izinleri olduğunu var saymak hata olmaz.


-Çevrimdışıyken taşınabilirlik ve verilere daha hızlı erişme. Verilerinize bilgisayarınızı sırtınızda taşımadan çok basit bir şekilde erişmenin en basit yollarından birisidir. Kablosuz iletimden daha hızlı ve stabil olması da artı sayılır. İstediğiniz yerde USB kullanarak önemli verilerinizi yanınızda taşıyabilirsiniz.


-Bulut sisteminden daha güvenli. Var olan bulut sistemlerindeki veri kayıpları ve veri hırsızlıklarının önüne geçebilirsiniz. İnternete bağlı olmayan kapalı bir sistem olduğu için sizin kullanımız dışında veri akışı olmaz.

Taşınabilir Harici Disk veya SSD`yi seçerken dikkat edilmesi gerekenler.

Taşınabilir harici disk mi yoksa SSD mi alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Taşınabilir HDD`ler genelde çok uygun fiyatlara bulunabilecek donanımlardır. Fakat bunun yanında SSD`lere göre daha kırılgan ve yavaş olan cihazlardır. Yani seçimde fiyat bizi en çok ilgilendirecek konu olacaktır. Eğer sık sık seyahat edip sürekli hareket halindeyseniz SSD, vereceğiniz fazla parayı hak edecektir. Fakat Terabaytlarca bilgi depolayacaksanız SSD`lerin yüksek bilgi depolama hacimli olanları size çok fazla bir maliyet oluşturur. Eğer çok fazla veri depolamayacaksanız ve gün içinde verilere durmadan ulaşmanız gerekiyorsa SSD`ler size çok yardımcı olur. Öte yandan çok fazla veri depolamak için yavaş bile kalsa HDD`ler ucuz fiyatlarıyla bu açığı kapatabiliyor. Tabi ki bu bahsedilen yavaşlık görece bir yavaşlıktır. Siz günlük hayatınızda bu yavaşlığı saniyeler içinde fark edersiniz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ