MARKA
FİYAT
 - 
KULLANIM İŞLEVİ
16 ürün bulundu
Sayfa 1/1
16 ürün bulundu
Sayfa 1/1

Görüntü Aktarıcı Kaydedici Nedir?

Görüntü aktarıcı ve kaydedici ürünler temelde bilgisayarınızın grafik kartından çıkan görüntüyü minimum kayıp ile başka bir ekrana aktarmanıza olanak sağlayan ekipmanlardır.  İlk olarak Oyun kaydetmek için oyun konsollarına Game Capture HD, 2012' yılında tanıtıldı. Bu tarihlerden itibaren özellikle oyun yayıncılığı yapan birçok profesyonel kullanmaktadır. Görüntü aktarıcı ve kayıt edici cihazlar profesyonel olarak yayın yapan veya oyunlarının kayıtlarını kayıpsız bir şekilde kayıt etmek isteyenlerin tercih ettiği cihazlardır.

Görüntü Aktarıcı Kaydedici Neden Kullanılır?

Özellikle canlı yayın platformunda profesyonel yayın yapan veya harici bir monitörde görüntüleri aktarmak isteyenlerin kullandığı aktarıcı cihazdır. Bilgisayar üzerinden oyun esnasında dahili video kayıt programları ile kayıt almak her zaman görüntülerde kayıplara neden olmaktadır. Bilgisayarlar oyun esnasında yük altında çalışmasından ötürü kayıt almada problem yaşatmaktadır.  Harici cihazlar bu nedenle kayıpsız görüntü aktarmak ve eş zamanlı olarak kayıt etmek için kullanılmaktadır.

 

Oyun teknolojisinin ve gpu mimarisinin gelişmesi ile günümüzde birçok oyun Full HD veya 4k görüntü kalitesinde yayın yapmaktadır.

Görüntü Aktarıcı Kaydedici Nasıl Çalışır?

Görüntü aktarıcı kaydedici cihazlar  HDMI bağlantısı yoluyla kayıt imkanı sağlamakta. Kullanın PC, PlayStation veya Xbox gibi platformlarda oyunları kayıt etme ve aktarma imkanı sağlamakta. Görüntü kayıt cihazı, bir giriş verisi alıcısı gibi davranır. Kullanıcı, birinin oyun oynamak için, diğerinin akış için kullanıldığı iki bilgisayar üzerinde çalışırken, yakalama kartı akış bilgisayarına bağlanır.

 

PC'nin GPU'su, verileri sürekli olarak bu kayıt cihaz kartına aktarmaktadır. Bu sinyal ihtiyaca göre yakalanır, kaydedilir ve kodlanır, son olarak Twitch ve benzeri sitelere yüklenir. Çok az sayıda yakalama kartı dahili bir kodlayıcı ile tasarlanmıştır, böylece akış sırasında bir CPU ile aynı işlevi yerine getirirler.

 

Görüntü Aktarıcı Kaydedici ilgili Bazı terimler şu şekildedir;

 

Yakalama: HDMI ve SDI gibi S-Video, RF Modülasyonu Video, Analog kompozit video veya dijital videoda herhangi bir canlı ses veya videoyu yakalama işlemidir.

 

Kayıt: Bilgisayar sistemine tam uyumlu olarak ses veya görüntü kaydının sayısal veriler halinde kaydedilmesi işlemidir.

 

Kodlama: Tüm ham karakter dizilerini bazı kodlanmış biçimlere dönüştürme etkinliği, kodlama olarak bilinir. Video içeriği için tercihen CPU kodlama formatı kullanılır.

 

Yayın/Akış: Elektronik olarak çalışan bir kitle iletişim sistemi yardımıyla ses/görüntü içeriğinin geniş kitlelerle paylaşılması veya dağıtılması işlemidir.

 

Bazı ürünler sadece oyun akışını yakalayıp aktarma yapabilirken bazıları hem yakalama hem de kayıt imkanı sunmaktadır. Alacağınız ürünün teknik özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

En Çok tercih Edilen Görüntü Aktarıcı Kaydedici Markaları

1. Elgato: Elgato'nun en popüler yakalama kartları arasında elgato var diyebiliriz. HD60 Pro, HD60 S ve HD 60'günümüzde en çok tercih edilen modelleridir. Elgato harici kart üretimi ve yayıncı ekipmanları üreticisi olarak tanınır.

 

2. AVerMedia: İşte Elgato'nun görüntü kayıtı ve aktarma konusunda en yakın rakibi diyebiliriz. Live Gamer Extreme, AVerCapture HD ve C985 Live Gamer HD, Aver Media'nın en popüler yakalama kartlarından bazılarıdır.

Görüntü Aktarıcı Kaydedici Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Profesyonel yayıncılar, Full HD videolar kaydedebilen Görüntü Aktarıcı Kaydedici satın almanızı tavsiye ediyor, alacağınız üründe Ultra HD veya 4K özellikleri olup olmaması da önemli. Ancak, bu kadar yüksek kaliteli verileri düzenlemek için ise güçlü bir bilgisayarınızın olması ve iyi bir internet bant genişliğine sahip olmanız gerekmekte.

 

Video kalitesi bu anlamda önemli kayıt alacağınız veya aktaracağınız görüntü yüksek çözünürlüklü ise ( Full HD,30-60-120 FPS) iyi bir görüntü aktarıcısı almanızı tavsiye ederiz. 

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ