MARKA
Tümünü Göster
FİYAT
 - 
GÜÇ
Tümünü Göster
GÜÇ VERİMLİLİĞİ
Tümünü Göster
MODÜLER
PSU TİP
ANA KONNEKTÖR
ATX 3.0
PCI-E BAĞLANTISI
Tümünü Göster
PFC DEĞERİ

124 ürün bulundu
Sayfa 1/7
BitFenix BPA600 600W 80+ PCIe 120cm Fanlı PSU
MSI MAG MAG A550BNL 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU
PowerBoost Brio 80+ Bronze 600W 12cm Fanlı ATX PSU
CORSAIR RM750x SHIFT 750W 80+ Gold Full Modüler ATX PSU
NZXT C1000 1000W 80+ Gold Full Modular 120mm Fanlı PSU
NZXT C750 750W 80+ ronze 120mm Fanlı PSU
NZXT C1200 Gold 1200W Gold Full Modüler ATX 3.0 PCIe 5.0 135mm Fanlı PSU
BitFenix BFG Gold 750W 80+ Gold PCIe Gen 5.0 ATX 3.0 Full Modüler 120cm Fanlı PSU
124 ürün bulundu
Sayfa 1/7

Power Supply (PSU) Nedir?

Bir "PSU" veya "Güç Kaynağı Ünitesi", sistem içerisinde bilgisayarınızın güç almasını sağlayan bir bileşendir. Güç kaynağı olmadan bilgisayarımız elektrik alamayacağı için çalışmaz.

Power Supply Nasıl Çalışır ?

Güç kaynağı isminde belirtilene kıyasla bir güç üretmemektedir. Prizden gelen AC gücünü DC gücüne dönüştürmektedir. Günümüzdeki bilgisayar AC gücünde çalışmaya uyumlu olmadığı için Güç kaynaklarına ihtiyaç duymaktayız.

Power Supply Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Topladığınızın sistemin parçalarının çektiği gücü hesapladıktan sonra o güç aralığında bir güç kaynağı seçmemiz gereklidir. Seçimi yaparken üst düzey yada orta düzey bir sistem topluyorsak güç kaynağının +80 sertifikalı olduğuna dikkat etmeliyiz.

80+ (80 Plus) Sertifikası Nedir ?

%20, %50 ve %100 yük altında yapılan testlerden sonra ortaya çıkan verimlilik değerleri, güç kaynağının alacağı sertifikayı belirler. En az %80 verimlilik sağlayan güç kaynakları “80 Plus Sertifikasını” almaya hak kazanıyor.

Popüler Power Supply Markaları Nelerdir ?

Popüler power supply markaları arasında POWER BOOST, ASUS, NZXT, MSI, GIGABYTE ve Evga bulunmaktadır.

Power Supply (PSU) Fiyatları

Sisteminizin güç tüketimin düşük ise düşük watt değerine sahipse. Düşük watt değerinde çalışan ve standart soğutma çözümlerine sahip bir güç kaynağı seçebilirsiniz. Yüksek güç tüketimine sahip bir 
sisteme sahip iseniz daha yüksek watt değerinde çalışan, modüler kablolu, yüksek soğutma gücüne sahip bir güç kaynağı seçebilirsiniz. Güç kaynaklarının fiyatları sahip olduğu Platinum, Gold, Silver, Bronze, gibi sertifikalara göre değişebilir. Yüksek watt güç kaynaklarının fiyatları düşük wattlılara göre farklılıklar gösterebilir.

Power Supply Gerekli Midir ?

Power supply' günümüzdeki bilgisayarlar için çok büyük önem arz etmektedir. Power supply sistemin güç yönetiminden sorumludur. Bu nedenle içeriğinde power supply olmayan sistemler enerji alamadığı için çalışmayacaktır.

Power Supply Türleri

Power supplyların üç farklı türü bulunmaktadır. Bu türleri sırasıyla modüler olmayan, Yarı Modüler ve Full Modüler güç kaynaklarıdır.


Modüler Olmayan: Modüler olmayan power supplylar dünden bugüne en çok kullanılan power supply türüdür. İhtiyacınız olabilecek her kablo her zaman psu'ya bağlanır. Takılı olan kabloları kullanmasanız bile çıkartamazsınız. 


Yarı Modüler: Yarı modüler bir power supply da bazı kablolar çıkarılamaz olarak gelmektedir. En çok kullanılan kablolar yerinde sabit diğer yan kablolar ise çıkarabilir kablodur.


Full Modüler: Full Modüler bir power supplay da tüm kablolar çıkarılabilirdir. Bu sayede sadece gerekli olan kabloları takıp kablo dağınıklığının önüne geçebilirsiniz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ