MARKA
Tümünü Göster
FİYAT
 - 
KULLANIM ALANI
Tümünü Göster

271 ürün bulundu
Sayfa 1/14
Steelseries Arctis Nova 5 Kablosuz Siyah Gaming Kulaklık
Steelseries Arctis Nova 5 Kablosuz Siyah Gaming Kulaklık Steelseries Arctis Nova 5 Kablosuz Siyah Gaming Kulaklık Alımında SteelSeries QcK+ Large Gaming Mouse Pad Hediye!!
Razer Blackshark V2 Hyperspeed Kablosuz Gaming Kulaklık
CORSAIR HS65 Surround USB Dolby Audio 7.1 Surround Siyah Kablosuz Gaming Kulaklık
CORSAIR HS65 Surround USB Dolby Audio 7.1 Surround Beyaz Kablosuz Gaming Kulaklık
Rampage Miracle X6 Siyah RGB Led USB 3.5mm Kablolu Gaming Kulaklık
CORSAIR HS80 MAX WIRELESS USB Dolby Atmos RGB Bluetooth Beyaz Kablosuz Gaming Kulaklık
ASUS ROG CETRA True Wireless SPEEDNOVA ANC Kablosuz Beyaz Gaming Kulaklık
Rampage RM-K8 CRAFTING Kamuflaj USB 7.1 Rainbow Mikrofonlu Gaming Kulaklık
Rampage RM-K12 MANLY Siyah 7.1 Usb Surround RGB Gaming Mikrofonlu Kulaklık
CORSAIR HS80 RGB WIRELESS Premium DOLBY ATMOS Beyaz Kablosuz Gaming Kulaklık
Razer Barracuda X Roblox Edition Kablosuz Gaming Kulaklık
Razer Barracuda X PUBG Edition Kablosuz Mobil Gaming Kulaklık
Razer Moray Ergonomik Kulak İçi Gaming Monitör Kulaklığı
Razer Legendary Bundle Kaira Kablosuz Kulaklık + PS5 Dualsense Şarj İstasyonu
Razer Kraken Kitty V2 Quartz RGB Kablolu Gaming Kulaklık
271 ürün bulundu
Sayfa 1/14

Kulaklıklar müzik dinleme, oyun oynama ve film izleme gibi çeşitli aktivitelerde kullanılan aletlerdir. Doğru kulaklık seçimi üstün bir ses deneyimi elde etmek için önemlidir. Bu yazı, farklı kulaklık türleri, özellikleri ve seçim yapmak için yönergeler hakkında bilgi sağlamaktadır.

Gaming Kulaklıklar ve Kafa Üstü Kulaklıklar

Son yıllarda en çok tercih edilen kafa üstü kulaklıklar taşınabilirlik anlamında biraz kaba olsada en iyi ses deneyimini yaşatan ürünlerdir. Kafa şeklinize göre ayarlanabilir olması hem oyun hemde mobil cihazlarda kullanılabilir olması kullanıcılar açısından tercih sebebi olabilmektedir. Oyun dünyasında ‘ses kasmak’ diye tabir edilen durumun oyuncular için önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Gaming kulaklık modelleri bu nedenle oyuncuların ihtiyaçlarına özel olarak geliştirildiği için daha fazla rağbet görmektedir. Kulaklık teknolojilerinde bazı özellikler bulunmaktadır. En belirgin özellikler 7.1 ses teknolojisi , Sanal surround veya fiziksel sürücüler gibi özellikler olabilir. Bunların haricinde kablolu veya kablosuz kulaklık modelleri mevcuttur.
Ancak fiyat farkları bulunmaktadır. Kablosuz kulaklıklar kablolu modellere göre daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Kulaklık ürünleri her ne kadar bilgisayarlar için lanse edilse de kullanım amacı olarak farklı platformlarda kullanılabilir. Örneğin; kablosuz kulaklık ile Televizyonunuz veya cep telefonunuz içinde kullanabilirsiniz. Bu nedenle Gaming kulaklık olarak düşündüğünüz ürünleri farklı alanlarda da kullanım imkanına sahip olabilirsiniz.

Kulaklık Türleri

Kulak İçi Kulaklıklar

Küçük boyutlarıyla kolayca taşınabilen kulak içi kulaklıklar, genellikle akıllı telefonlarla birlikte kullanılır. Kulak içine tam olarak oturdukları için, dışarıdaki sesleri engellerler ve yüksek kaliteli bir ses deneyimi sunarlar.

Kulak Üstü Kulaklıklar

Kulak Üstü Kulaklıklar daha büyük sürücülere sahiptir, bu da daha iyi ses kalitesine yol açar ancak boyutları nedeniyle taşıma açısından daha az uygun hale gelirler.

Bluetooth Kulaklıklar

Bluetooth kulaklıklar, kabloların sıkıntılardan kurtulmuş bir deneyim sağlamak için kablosuz olarak cihazınıza bağlanır. Ancak, kablosuz bağlantı nedeniyle pil ömrü sınırlıdır.

Kulaklık Nedir Hangi Parçalardan Oluşur?

Kulaklık ürünlerimizi bu sayfamızda görüntüleyebilirsiniz. Kulaklık bir bilgisayarda kullanılan önemli çevre bileşenlerinden birisidir. Gerek oyuncular gerekse çalışma esnasında müzik dinlemeyi sevenler kulaklık konusunda oldukça seçici davranmaktadır. Sadece masaüstü bilgisayar kullanıcıları değil laptop kullanıcıları Windows/Mac işletim sistemleri fark etmeksizin kulaklık tercih etmektedir.
Laptop kullanıcıları dahili hoparlöründen çıkan sesten memnun kalmadıkları için, istedikleri ses kalitesine ulaşamamaktadır.. Kulaklıklar bu konuda müziğin veya oyunun seslerini mükemmel bir şekilde iletmektedir. Kulaklık 2 adet sağ sol hoparlörden oluşan oval kafa bandı veya kulak içi olmak üzere farklı tasarım ve özelliklere sahip ürünlerdir.

Kulaklık Özellikleri

Kulaklık özelliklerine hakim olmak sizlerin tercih edeceği kulaklık türünü belirlemenizde büyük oranda yardımcı olur. Bir kulaklığın mikrofonu olup olmadığı veya türünün kulak içi kulaklık olup olmadığı kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Eğer ki oyun için kulaklık tercih etmek istiyorsanız bu alanda oynadığınız oyuna göre tercihte bulunmalısınız. FPS türünde bir oyun için kulak üstü kulaklık tercih etmeniz önerilir. Sebebi ise 7.1 kulaklık kullanımında oyun içerisindeki sesleri daha iyi analiz edip oyun keyfinizi en üst düzeye çıkartabilirsiniz. Fakat seyahat, iş veya spor için kullanacağınız bir kulaklık arıyorsanız bu alanda konfor ve kullanım rahatlığı daha rahat kulaklıklar tercih edebilirsiniz.

Kulaklık Frekans Tepkisi(Hz) nedir?

Kulaklıkların frekans tepkisi, kulaklıkların ses üretebilecekleri frekans aralığını belirler. Geniş bir frekans aralığı daha iyi ses kalitesi sağlar. Kulaklık frekans aralığı genellikle Hz (Hertz) cinsinden ölçülür. Kulaklık frekans aralığı genellikle insan kulağının işitebildiği 20 Hz ile 20.000 Hz arasında değişir.

Kulaklık Empedans nedir?

Empedans, kulaklıkların direncini belirtir. Daha düşük bir empedans, daha yüksek gürültü seviyelerine yol açar. Direnç ohm (Ω) cinsinden ölçülür. Kulaklık empedansı genellikle 16 ohm ile 600 ohm arasında değişir. Düşük empedanslı kulaklıklar cihazınızın pilini daha hızlı tüketebilir.

Mikrofon

Bazı kulaklıklar, kulaklıkların üzerinde bulunan bir mikrofonla birlikte gelir. Bu özellik, ellerinizi serbest bırakmanıza ve telefon görüşmeleri yapmanıza olanak tanır. Bazı kulaklıkların mikrofonu, kulaklıkların kablosunun üzerinde yer alırken, mikrofonlu kulaklıkların bazılarında mikrofon kulaklığın kendi gövdesinde yer alır.

Kulaklıklarda Mikrofonun Önemi!

Ses kalitesinden başka bir diğer önemli konu mikrofon kalitesi. Kulaklıklarda mikrofon önemli bir parçadır. Şöyle ki bir çok bilgisayar kullanıcı bilgisayarı üzerinden mikrofon vasıtası ile çeşitli konuşmalar yapmaktadır. Özellikle oyun dünyasının gelişmesi ile bir çok oyuncu çeşitli çevrimiçi konuşma programları ile konuşma gerçekleştirmekte. Oyuncular haricinde ise bir çok uzaktan çalışan kişiler mikrofon ile görüşme yapmaktadır. Bu anlamda iyi bir ses kalitesinden ziyade mikrofon kalitesi de önemli hale gelmiştir.

Ses Yalıtımı

Kulaklıklarda kalitesini gösteren bir diğer özellik ise kulaklık pedleri. Şöyle ki bir çok kullanıcı satın almış oldukları kulaklıklarda müzik dinlerken veya oyun oynarken dışarıdan gelen sesleri duymakta. Bu durumun tam tersi de olabilmekte. Evde veya dışarıda etrafınızdaki kişileri rahatsız edebilmektedir.

Kulaklık Fiyatları ne kadar?

Giriş seviyesi kulaklıklar genellikle 200₺ ile 800₺ arasında fiyatlandırılmaktadır. Bu fiyat aralığındaki kulaklıklar, temel ses özellikleri sunar ve müzik dinlemek veya oyun oynamak için yeterli kalitede bir deneyim sağlar. Özellikle, bu fiyat aralığındaki kulaklıkların en yaygın kullanımı, akıllı telefonlarla birlikte kullanmak içindir.
Orta seviye kulaklıklar genellikle 800₺ ile 2000₺ arasında fiyatlandırılmaktadır. Bu fiyat aralığındaki kulaklıklar, daha iyi ses kalitesi sunar ve kullanıcıların daha ayrıntılı bir ses deneyimi elde etmelerine olanak tanır. Bu kulaklıklar genellikle oyuncular veya müzik severler tarafından tercih edilir.
Profesyonel kulaklıklar genellikle 2000₺^nin üzerinde fiyatlandırılmaktadır. Bu fiyat aralığındaki kulaklıklar, en yüksek ses kalitesini sunar ve profesyonel müzisyenler veya stüdyo mühendisleri tarafından tercih edilir. Bu kulaklıklar, genellikle yüksek hassasiyete sahip ve premium materyallerden yapılmıştır.

Ürün seviyelerine göre ortalama fiyat aralığını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Fiyat Aralığı Kulaklık Türü Özellikler
200 TL - 800 TL Giriş Seviyesi Temel Ses Özellikleri
800 TL - 2000 TL Orta Seviye Daha İyi Ses Kalitesi
2000 TL ve Üzeri Üst Segment En Yüksek Ses Kalitesi

Kulaklık Nasıl Çalışıyor?

Kablolu kulaklıklar jack bağlantısı, USB portları üzerinden çalışmaktadır. Bu portlar bir çok bilgisayarda standart olarak bulunmaktadır. Kablosuz kulaklıklar ise marka ve aldığınız modele göre bağlantı çeşidi bulunmaktadır. Kutu içerisinden çıkan USB bağlantısı ile bağlayabileceğiniz Dongle ile kablosuz bağlantı özelliğini kullanabileceğiniz gibi ayrıca bilgisayarınızın kendi Bluetooth bağlantısı üzerinden bağlantı yapılabilir.

Kulaklık Markaları

ITOPYA.COM olarak sizlere geniş bir marka yelpazesi ile ürün sunmaktayız. Dünya çapındaki en popüler kulaklık markalarını sizlerle buluşturuyoruz. Kalite ve Performans odaklı markalar arasından dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

 • ALIENWARE
 • AOC
 • ASUS
 • COOLERMASTER
 • CORSAIR
 • GAMEBOOSTER
 • GIGABYTE
 • HYPERX
 • LENOVO
 • LOGITECH
 • MICROSOFT
 • MSI
 • RAMPAGE
 • RAZER
 • SENNHEISER
 • SNOPY
 • SONY
 • STEELSERIES
 • THERMALTAKE
 • THRUSTMASTER
 • TRUST
Yukarıdaki markalarının kulaklık modellerini sizlerle buluşturuyoruz. Dilerseniz internet sitemizden dilerseniz de mağazalarımızı ziyaret ederek ürünleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Mağazalarımıza gitmeden önce mağaza stok durumunu kontrol etmeyi unutmayınız.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ