MARKA
FİYAT
 - 

49 ürün bulundu
Sayfa 1/3
ELGATO Stream Deck MK.2 White Yayın Kontrolcüsü
Razer Stream Deck Yayın Kontrolcüsü
Fifine BM88 Mikrofon Standı Sehpası Ayaklığı
Fifine BM63W Masaüstü Ayaklıklı Beyaz Mikrofon Standı
Fifine CS1 Masa Tipi Mikrofon Standı
Razer Key Light Chroma RGB Aydınlatma
Elgato Stream Deck + Yayın Kontrolcüsü
Elgato Stream Deck Pedal
ELGATO Master Mount S Yayıncı Aksesuarı
ELGATO WAVE XLR Mikrofon Ses Düzenleyici Mixer
ELGATO Flex Arm S Yayıncı Aksesuarı
ELGATO Ring Light Yayıncı Aksesuarı
Razer Ring Light Yayıncı Aksesuarı
49 ürün bulundu
Sayfa 1/3

Yayıncı Aksesuarları 

İnternet yayıncılığı günümüzde oldukça popüler bir meslek haline gelmiş durumda. Canlı yayın yapmak için temelde kamera, mikrofon, iyi bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır. Gaming oyun yayınları veya Youtube’da içerik paylaşan profesyoneller aksesuarları oldukça önemsemektedir. Yayınlarda kullanılan birçok aksesuar ürünleri bulunmaktadır. Ses, görüntü, ışık, gibi yayın esnasında kullanılan bir çok ekipman için yardımcı aparatlar veya ürünleri örnek olarak söyleyebiliriz.

Hangi Ürünler Yayınlarda Kullanılır?

Canlı yayınlarda ve Youtube gibi platformlarda ses izolasyonu çok önemlidir. Dilerseniz güzel bir aksesuar olarak da kullanılabilir.  Ses akustiği için satılan köpük ürünlerini bu anlamda yayıncı aksesuarları anlamında satılmaktadır.  Yayın yapılan ortamın ışıklandırması da bir diğer önemli olan konudur. Işığın ve özellikle yayının arka planında izleyicilerin gördüğü kısımdaki dekor ışıkları kaliteli ve profesyonel bir görünüm sağlamakta. Birçok profesyonel yayıncı bu konuda oldukça dikkat etmektedir. Aksesuar anlamında bu şekilde bir eksiklik durumunda Led şeritler ile güzel bir aydınlatma sağlanabilir.

Yayın Esnasında Fonksiyonel Ürünler 

Yayın esnasında fonksiyonel olarak rahat etmek önemlidir. Uzun saatler yayın yapılması halinde fiziksel olarak zorlanabilirsiniz. Ekipmanlarınızın bu anlamda fonksiyonel ve hareket edebiliyor olmasını tavsiye ederiz. Daha önceden satın almış olduğunuz yayıncı mikrofonunuzu hareket ettirmek veya daha efektif bir kullanım sağlamak ekstra erişim, tam ayarlana bilirlik, entegre kablo kanalları ile kablo karmaşasını azaltmak için bir stand kullanabilirsiniz.

Geniş bir alanda yayın yapılması halinde kulaklık, mikrofon, usb portları gibi ürünlerin kabloları yeterli gelmeyebilir. Bu konuda da yine yayıncı aksesuarları ihtiyacınızı karşılamak için belirli aparatlar bulunmaktadır.

Yayınlarda Kullanılan Kontrolcü

Profesyonel canlı yayıncıların yayın esnasındaki tüm işlemlerini kontrol etmeye olanak tanıyan kontrolcü cihazlar olmazsa olmaz önemli bir aksesuardır. Global anlamda çok takip edilen Twitch yayıncıları yayın kontrolcüsü ile kullandıkları programlara tek tuşla ulaşıp daha verimli yayınlar yapmaktadır.  Bu sayede klavye kısa yollarını ezberlemek yerine tek tuşla yayınlarını yönetme imkanı sağlamaktadırlar. 

Spot Işık

Yayıncılar için özel üretilmiş ışıklar bulunmaktadır. Özel olarak test edilip üretildiğinden ötürü normal stüdyo ışıklarından farklı olarak düşünülmelidir. Yakın mesafeden çekim yapıldığından ötürü ışığın yayın esnasında üzerine çok gelmemesi ve parlaklığın belirli bir ölçüde olması gerekmektedir. Özellikle vlog yayını yapan youtuberlar bu tarz ışıkları oldukça fazla kullanmaktadır.

Sabit Montaj Çubukları

Masaüstünüzde ekipmanlarınız yer kaplayabilir bu da ilerleyen zamanlarda sizin hareket alanınızı kısıtlayabilir bu tarz durumlar için üretilen belirli aksesuarlar ile tek bir bağlantı çubuğuna ışığınızı kameranızı mikrofonunuzu monte edebilir ve hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca 360 derece kendi ekseni etrafında dönüş hareketi ile istediğiniz açıda kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ses Düzenleyici Mixer Nedir?

Yayıncı aksesuarları bölümümüzde mikrofonlar için mixer ürünlerini görmektesiniz. Mixer cihazlar yayın esnasında kullandığınız mikrofonunuzu etkili bir şekilde kullanmak ve verimini artırmak için kullanılan cihazlardır. Özellikle yayınınızda sizin haricinizde başka kişileri de dahil edecek iseniz yani bir podcast yayını yapmayı düşünüyorsanız mixer size en yardımcı olacak üründür.

Mixer Nasıl Çalışır? 

Temelde mixer cihazlar mikrofonun özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Yayıncılar

XLR mikrofon kullandıklarını düşünürsek USB bağlantısı ve mikrofon jack bağlantısı üzerinden mikrofona bağlanıp çalışmaktadır.

Yayıncı Aksesuarları Üreten Markalar

Yayıncı aksesuarları üreten markalar Elgato, Razer , Asus,Msı, gibi firmaların ürünleri bulunmaktadır.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ