MARKA
FİYAT
 - 
UYUMLULUK(BOYUT)
6 ürün bulundu
Sayfa 1/1
6 ürün bulundu
Sayfa 1/1

Notebook Soğutucusu Nedir?

Bilgisayarların taşınabilir hale gelmesi icat edildikleri ilk zamanlardan günümüze kadar gelişme göstermiş ve bir çok fiziksel gelişim göstermiştir. İlk taşınabilir bilgisayarlar 1990’lı yıllarda piyasaya sürülmüştür. O yıllarda üretilen bilgisayarlar fiziksel olarak büyük ve kaba bir görüntüye sahipti. Fazla işlem gücü olmadığından basit hesaplamalar için kullanılmaktaydı.

Günümüz Notebook bilgisayarlar bir çok işlemi masaüstü bilgisayarlar gibi aynı işlevsellikte taşınabilir olarak vermekte. Fakat taşınabilir notebook ürünlerinde performansı etkileyen en büyük unsur olan soğutma performansı kullanılan notebook’un işlevselliğini yüksek derecede etkilemektedir. Özelikle yaz aylarında bu sorun daha çok hissedilmekte.

Bu durum ile ilgili olarak piyasaya kullanıcıların dışarıda ve evlerinde kullanmaları için geliştirilmiş notebook soğutucu ürünleri kullanılmaktadır. Üzerinde 2-4 veya büyük fan tasarımlı çeşitli modeller bulunmaktadır. Bilgisayar kasalarında kullanılan fanlar kullanılmaktadır. Fan hızları ile 1400 RPM ile 24000 RPM arasında değişkenlik göstermektedir. 

Notebook Soğutucusu Nasıl Kullanılır?

Laptopların alt kısımlarına koyulan be USB portu üzerinden çalışma sağlayan bu ürünler her hangi bir şekilde notebooklara zarar vermemektedir. Bilgisayarınızın mevcut fan kapasitesini artırdığınızdan %30 veya 10 derecelere kadar daha serin çalışma sıcaklığına ulaşabiliyorsunuz.

Notebook Soğutucu Nasıl Seçilir?

Soğutucusu seçiminizde elinizdeki laptop’un ölçülerine göre ürün almanızı tavsiye ederiz. Notebook soğutucuları standart laptop ölçülerine göre üretimi yapılmaktadır. 

Oturma Düzeninize Uyumluluk

Notebook soğutucuları sadece soğutma amacından ziyade ayarlanabilir özellikte olmasından dolayı oturma pozisyonunuza göre de ayarlanabilmektedir. Masanızda veya kucağınızda dilediğiniz açıda ayarlama yapabilirsiniz.

RGB Fan Desteği

Notebook soğutucu ürünlerinde çift veya tek fanlı modeller mevcuttur. Ayrıca RGB veya tek renk ışık efektli modeller ile farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

USB Port Çoğaltma 

Notebook soğutucuları ile notebooklarınızın usb portlarını çoğalma imkanına da sahip olabilirsiniz.  Soğutucu standartların üzerinde USB 2.0 bağlantı noktası bulunmaktadır.

Notebook Soğutucu Fan Sesi?

Satın alacağınız notebook soğutucusu bilgisayarınızın fan sesi ile birleştiğinde bir miktar fazla ses alabilirsiniz. Ortalama 15 ile 24 desibel arasında bir fan sesi duruma ve çalışma hızına göre değişmektedir. 

ITOPYA Mağazalarından Alma İmkanı!

Notebook soğutucu ürünlerinde boyutlarında veya modeller arasında karar vermekte zorluk çekiyorsanız en yakın mağazamızın stok bölümünü kontrol ederek dilerseniz mağazada görüp satın alabilirsiniz. Yetkili personelimiz sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ