MARKA
FİYAT
 - 
DİSK BOYUTU
Tümünü Göster
Tümünü Göster
22 ürün bulundu
Sayfa 1/2
WD 4TB Elements Desktop USB 3.0 Taşınabilir Disk
22 ürün bulundu
Sayfa 1/2

Masaüstü Harici Disk Nedir?

Masaüstü harici disk, bilgisayarın dışına yerleştirilmiş bir depolama cihazıdır. Kablolu veya kablosuz bir şekilde bağlantıya olanak sağlar. Genel olarak dizüstü veya masaüstü bilgisayarda kullanılırlar. Kullanım amaçları genellikle veri depolamak, yedeklemek ve taşımaktır. Harici diskin içinde genellikle bir sabit disk bulunur.

Masaüstü Harici Disk Kullanmanın Faydaları

Masaüstü harici diskler, veri depolama ve veri yedekleme ihtiyaçlarını karşılamak için çok verimli cihazlardır. Harici diskler ile dahili depolama yetersizliğinde ekstra depolama alanı sağlanır. Bunun dışında kolay taşınabilirliği sayesinde verilerin farklı cihazlara aktarımını sağlayabilirsiniz. Harici diskler çoğu işletim sistemiyle uyumludur. Bu sayede her seferinde farklı işletim sistemi için ayarlamanız gerek kalmaz. Kalıcı ve değerli verilerinizi yedeklemek ve saklamak için harici diskleri tercih edebilirsiniz.

Masaüstü Harici Disk Fiyatları

Masaüstü harici disk fiyatları hızı, kapasitesi, markası vb. özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Örnek olarak daha yüksek kapasite sunan bir harici disk düşük kapasiteli bir diskten daha pahalı olabilir. Bu durum diğer özellikleri içinde geçerlidir. Bu nedenle harici disk satın alırken öncelikle kullanım amacınıza göre tercih yapıp ona göre alışveriş yapmanız gereklidir. Uygun fiyatlı geniş masaüstü harici disk fiyatlarına ITOPYA.COM üzerinden ulaşabilirsiniz.

Masaüstü Harici Disk Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Masaüstü harici disk seçerken diğer ürünlerde olduğu gibi öncelikle kullanım amacınızı belirlemeniz gereklidir. Buna örnek olarak yedekleme için kullanacaksanız ürünün depolama ve güvenlik faktörlerinin üst düzey olmasına dikkat edebilirsiniz.  Genel olarak seçerken dikkat etmeniz gereken faktörler arasında; depolama kapasitesi, hızı, güvenliği, marka, garanti ve bağlantı türü bulunur. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.

Masaüstü Harici Disklerin Taşınabilir Disklere Kıyasla Farkları Nedir?

Kapasite: Masaüstü harici diskler taşınabilir disklere kıyasla genellikle daha yüksek depolama kapasitesine sahiptirler. Bu sayede daha fazla veri depolamaya ve yedekleme imkan sağlarlar

 

Bağlantı seçenekleri: Masaüstü harici diskleri, USB, eSATA, FireWire gibi farklı bağlantı seçeneklerine sahip olabilirler. Taşınabilir diskler ise genellikle sadece USB bağlantısına sahiptir.

 

Boyut: Masaüstü harici diskleri genellikle daha büyük boyutlarda ve daha ağır cihazlardır. Taşınabilir diskler ise daha küçük ve hafif olabilirler.

 

Güç kaynağı: Masaüstü harici diskleri genellikle bir güç adaptörü gerektirirler. Taşınabilir diskler ise genellikle USB bağlantısı ile güç alırlar.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
%100 GARANTİ
TEKNİK DESTEK VE MONTAJ
KARGO HİZMETİ